1.Kullanmakta oldugunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda siparis verdiginiz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satis sözlesmesini kabul etmis sayilirsiniz.

2.Alicilar, satin aldiklari ürünün satis ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun ve Mesafeli Sözlesmeler Yönetmeligi (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diger yasalara tabidir.
3.Ürün sevkiyat masrafi olan kargo ücretleri alicilar tarafindan ödenecektir.
4.Satin alinan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi asmamak kaydi ile alicinin gösterdigi adresteki kisi ve/veya kurulusa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alicilar sözlesmeyi sona erdirebilir.
5.Satin alinan ürün, eksiksiz ve sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanim klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadir.
6.Satin alinan ürünün satilmasinin imkansizlasmasi durumunda, satici bu durumu ögrendiginden itibaren 3 gün içinde yazili olarak aliciya bu durumu bildirmek zorundadir. 14 gün içinde de toplam bedel Alici’ya iade edilmek zorundadir.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELI ÖDENMEZ ISE:
7.Alici, satin aldigi ürün bedelini ödemez veya banka kayitlarinda iptal ederse, Saticinin ürünü teslim yükümlülügü sona erer.

KREDI KARTININ YETKISIZ KULLANIMI ILE YAPILAN ALISVERISLER:
8.Ürün teslim edildikten sonra, alicinin ödeme yaptigi kredi kartinin yetkisiz kisiler tarafindan haksiz olarak kullanildigi tespit edilirse ve satilan ürün bedeli ilgili banka veya finans kurulusu tarafindan Satici’ya ödenmez ise, Alici, sözlesme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak sekilde SATICI’ya iade etmek zorundadir.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESINDE TESLIM EDILEMEZ ISE:
9.Satici’nin öngöremeyecegi mücbir sebepler olusursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alici’ya bildirilir. Alici, siparisin iptalini, ürünün benzeri ile degistirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatin ertelenmesini talep edebilir. Alici siparisi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmis ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alici, ödemeyi kredi karti ile yapmis ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanin alicinin hesabina 2-3 hafta içerisinde aktarmasi olasidir.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜGÜ:
10.Alici, sözlesme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kirik, ambalaji yirtilmis vb. hasarli ve ayipli mal/hizmeti kargo sirketinden teslim almayacaktir. Teslim alinan mal/hizmetin hasarsiz ve saglam oldugu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadir. Cayma hakki kullanilacaksa mal/hizmet kullanilmamalidir. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:
11.ALICI; satin aldigi ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya asagidaki iletisim bilgileri üzerinden bildirmek sartiyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mali reddederek sözlesmeden cayma hakkini kullanabilir.

12.SATICININ CAYMA HAKKI BILDIRIMI YAPILACAK ILETISIM BILGILERI:
SIRKET
ADI/UNVANI: Atölye Dally El Sanatları İç ve Dış Ticaret Limited
ADRES: 19 Mayıs Mahallesi, Tevfikbey Sk No: 13/A Erenköy/Istanbul
EPOSTA: iletisim@atolyedally.com
TEL: +90 505 745 41 05

CAYMA HAKKININ SÜRESI:
13.Alici, satin aldigi eger bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözlesmenin imzalandigi tarihten itibaren baslar. Cayma hakki süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayi ile hizmetin ifasina baslanan hizmet sözlesmelerinde cayma hakki kullanilamaz.
14.Cayma hakkinin kullanimindan kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.
15.Cayma hakkinin kullanilmasi için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazili bildirimde bulunulmasi ve ürünün isbu sözlesmede düzenlenen “Cayma Hakki Kullanilamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanilmamis olmasi sarttir.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:
16.3. kisiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturasi, (Iade edilmek istenen ürünün faturasi kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemis oldugu iade faturasi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturasi kurumlar adina düzenlenen siparis iadeleri IADE FATURASI kesilmedigi takdirde tamamlanamayacaktir.)
17.Iade formu, Iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalaji, varsa standart aksesuarlari ile birlikte eksiksiz ve hasarsiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

IADE KOSULLARI:
18.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulasmasindan itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yi borç altina sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde mali iade almakla yükümlüdür.
19.ALICI’ nin kusurundan kaynaklanan bir nedenle malin degerinde bir azalma olursa veya iade imkânsizlasirsa ALICI kusuru oraninda SATICI’ nin zararlarini tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakki süresi içinde malin veya ürünün usulüne uygun kullanilmasi sebebiyle meydana gelen degisiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu degildir.
20.Cayma hakkinin kullanilmasi nedeniyle SATICI tarafindan düzenlenen kampanya limit tutarinin altina düsülmesi halinde kampanya kapsaminda faydalanilan indirim miktari iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:
21.ALICI’nin istegi veya açikça kisisel ihtiyaçlari dogrultusunda hazirlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçalari, mayo ve bikini altlari, makyaj malzemeleri, tek kullanimlik ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardindan ALICI tarafindan ambalaji açildigi takdirde iade edilmesi saglik ve hijyen açisindan uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra baska ürünlerle karisan ve dogasi geregi ayristirilmasi mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözlesmesi kapsaminda saglananlar disinda, gazete ve dergi gibi süreli yayinlara iliskin mallar, Elektronik ortamda aninda ifa edilen hizmetler veya tüketiciye aninda teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayitlarinin, kitap, dijital içerik, yazilim programlarinin, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarinin, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajinin ALICI tarafindan açilmis olmasi halinde iadesi Yönetmelik geregi mümkün degildir. Ayrica Cayma hakki süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayi ile ifasina baslanan hizmetlere iliskin cayma hakkinin kullanilmasi da Yönetmelik geregi mümkün degildir.
22.Kozmetik ve kisisel bakim ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarinin açilmamis, denenmemis, bozulmamis ve kullanilmamis olmalari gerekir.

TEMERRÜT HALI VE HUKUKI SONUÇLARI
23.ALICI, ödeme islemlerini kredi karti ile yaptigi durumda temerrüde düstügü takdirde, kart sahibi banka ile arasindaki kredi karti sözlesmesi çerçevesinde faiz ödeyecegini ve bankaya karsi sorumlu olacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara basvurabilir; dogacak masraflari ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her kosulda ALICI’nin borcundan dolayi temerrüde düsmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasindan dolayi SATICI’nin ugradigi zarar ve ziyanini ödeyecegini kabul eder.

ÖDEME VE TESLIMAT
24.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, DenizBank bankasi hesaplarimizdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.
25.Sitemiz üzerinden kredi kartlariniz ile, Her türlü kredi kartiniza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarindan yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparisiniz sonunda kredi kartinizdan tutar çekim islemi gerçeklesecektir.